Jesteśmy na Google+
Facebook

Stoły

STÓŁ SPAWALNICZY SPAW 1100

Stoły spawalnicze przeznaczone są do wyposażania stanowisk technologicznych w których występują procesy spawania detali drobnych oraz elementów przestrzennych rozmieszczonych w promieniu działania rękawa samonośnego a także cięcia gazowego lub plazmowego palnikami niewielkiej mocy. Urządzenia nie nadają się do pracy w środowiskach aktywnych chemicznie (kwasy i zasady stężone) oraz grożących wybuchem.

Dane techniczne (wersja podstawowa):
• Zasilanie: 3 x 400/50 [V/Hz]
• Moc silnika: 0,55 [kW]
• Wydatek powietrza: 1100 [m3/h]
• Poziom hałasu: 79 [dB(A)]
• Średnica wylotowa: 160 [mm]
• Rmax – promień działania ramienia odciągowego: 2 [m]

Elementem podstawowym konstrukcji stołu spawalniczego jest stalowa konstrukcja nośna (rama), do której mocowane są pozostałe elementy urządzenia. W ramie znajduje się komora odciągowa, oraz pojemnik zsypowy. Blat roboczy stołu spawalniczego wyposażony jest w ruszt oraz stolik obrotowy. Przepustnica zainstalowana wewnątrz stołu pozwala na wybór drogi odciągania zanieczyszczonego powietrza poprzez komorę ssącą pod rusztem lub ramię odciągowe zakończone ssawką.

Stół SPAW-1100 wyposażony jest w standardowy wyłącznik silnikowy, który spełnia funkcję start-stop oraz zabezpiecza silnik elektryczny przed zwarciem lub przeciążeniem. Na zamówienie możliwe jest również:
• wyposażenie stołu spawalniczego w wentylator o innych parametrach
• wyposażenie stołu spawalniczego w wentylator z silnikiem o innym napięciu zasilania
• zastosowanie wariantu bez wentylatora, z podłączeniem do urządzenia filtrowentylacyjnego (np. PARTNER-1100) lub centralnej instalacji wyciągowej.

STÓŁ SZLIFIERSKI

Stanowisko szlifierskie SZLIF przeznaczone jest do odciągu zanieczyszczeń powstających w trakcie procesów szlifowania. Konstrukcja urządzenia wykonana jest z zamkniętych profili stalowych natomiast ruszty stołu z kątowników "daszkowych".

Urządzenie to wyposażone jest w kartę przykrywającą ruszt dolny, otwierane ściany boczne (pozwalające na szlifowanie większych elementów), króciec przyłączeniowy do instalacji odciągowej oraz pojemnik zsypowy, w którym zbierają się zanieczyszczenia. Urządzenia nie są przeznaczone w wersji podstawowej do pracy w środowiskach grożących wybuchem.

Dane techniczne (wersja podstawowa):
•  wymiary (GxS): 750 mm x 1200 mm
•  średnica króćca przyłączeniowego: 200 mm
•  zapotrzebowanie powietrza w instalacji wyciągowej: 2200 [m3/h]

Proponujemy też wykonanie stanowiska w innych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb wymiarach.

STOŁY DO CIĘCIA TERMICZNEGO

Przeznaczeniem stołów do cięcia termicznego SCT jest odciąg pyłów, gazów i dymów powstających podczas procesu cięcia termicznego. Odciąganie zanieczyszczeń odbywa się poprzez sekcje stołu, wyposażone w system pneumatycznie otwieranych przepustnic oraz kolektor zbiorczy.

Zastosowanie stołu SCT zapewnia właściwe warunki pracy na stanowisku cięcia termicznego, a sekcyjna budowa stołu pozwala zmniejszyć koszty inwestycji poprzez zastosowanie mniejszej jednostki filtrowentylacyjnej.

Stoły SCT składają się z konstrukcji nośnej podzielonej na sekcje z kanałami równomiernego wydatku. Wymiary sekcji stołu SCT tj. ich szerokość i ilość są każdorazowo dopasowywane do szerokości roboczej przecinarki. Na podstawie tych danych dobierana jest również jednostka filtracyjna. Konstrukcja stołu pozwala na jego późniejszą rozbudowę. Do prawidłowego funkcjonowania stołu niezbędne jest przyłączenie sprężonego powietrza min. 0,5 MPa.

 

 

Nowoczesne urządzenia spawalnicze to specjalność firmy Wrocławskie Zakłady Aparatury Spawalniczej WROZAS sp. z o.o. Firma dostarcza na rynek niezawodne spawarki służące do spawania rozmaitymi metodami.

Są wśród nich spawarki TIG, MIG, MAG, MIG MAG - przeznaczone do profesjonalnych prac spawalniczych, również w ciężkich warunkach, np. w górnictwie, przemyśle stoczniowym, petrochemicznym, zbrojeniowym czy na pustyni.

Wyróżnia je precyzja pracy oraz doskonałe powtarzalne wyniki i bezawaryjna praca.

Poznaj nas »